Zadymiarka CASEFOG-1
Sprawdź legalność przyłączy!

ZADYMIARKA CASEFOG-1


Nowość w ofercie Alcosystem - Zadymiarka Casefog-1  Profesjonalna wytwornica dymu „zadymiarka” o dużej wydajności została zintegrowana z niezwykle wytrzymałą skrzynią transportową, której konstrukcja i zastosowane rozwiązania pozwalają na pracę zestawu bez potrzeby wyjmowania maszyny na zewnątrz skrzyni. Takie rozwiązanie daje też możliwość korzystania z zadymiarki w trudnych warunkach pogodowych. Znajdujący się pod skrzynią składany, okrągły kołnierz wraz z gumową uszczelką oraz otworem wylotowym dymu zapewnia szczelne zamknięcie studzienki i zapobiega wydostawaniu się dymu w miejscu jego wprowadzania. Składane na zawiasach i mocowane do ścian skrzyni skrzydła w istotny sposób zmniejszają gabaryty skrzyni i przestrzeń niezbędną do jej transportu. Zadymiarka została dodatkowo wyposażona w niezwykle wydajny wentylator promieniowy, który zapewnia uzyskanie bardzo dużego ciśnienia strumienia dymu i przesyłanie go na znaczne odległości. W górnej części skrzyni znajduje się klapa serwisowa, pod którą kryje się sterownik pracy maszyny. Zasilanie maszyny oraz wentylatora zapewnia jeden przewód sieciowy. Dostęp do gniazda przyłączeniowego znajduje się pod klapą umieszczoną na ścianie bocznej. Zarówno maszyna do dymu, jak również wentylator mogą być zasilanie jednym kablem z typowej sieci energetycznej 230 V lub zewnętrznego generatora prądu.
   Skrzynia wykonana w technologii flight case posiada zewnętrzne ściany zabezpieczone blachą aluminiową stucco, wszystkie krawędzie zostały wzmocnione profilami aluminiowymi, a narożniki dodatkowo stalowo-cynkowymi okuciami kulowymi. Ponadto skrzynia posiada dwie metalowe rączki kasetonowe pozwalające na jej łatwe przenoszenie, dwa solidne zamki motylkowe zamykające wieko, trzy zawiasy klamrowe oraz małe zamki motylkowe na klapach serwisowych.
W zależności od potrzeb użytkownika możliwe jest zastąpienie kołnierza różnego typu złączami (umieszczane na ścianach bocznych) do przesyłania generowanego strumienia dymu oraz dostarczenie wyposażenia dodatkowego w postaci rur, tyczek czy przenośnego generatora prądu. Te rozwiązania oferuje w standardzie model CASEFOG-2.


Zastosowanie m.in. do:

  • wykrywania nielegalnych przyłączy do sieci kanalizacyjnej oraz deszczowej
  • symulowania warunków zadymienia podczas ćwiczeń służb ratunkowych
  • sprawdzania szczelności różnego typu zbiorników - sprawdzania ilości i położenia nor np. gryzoni na plantacjach, uprawach, a także wałach przeciwpowodziowych.

Podstawowe dane techniczne:

Wytwornica dymu:

  • Zasilanie: 230V AC, 50-60 Hz
  • Moc grzałki: 3000 W
  • Wydajność: 1133 m3/min
  • Pojemność zbiornika: 10 l

Wentylator promieniowy:

  • Zasilanie: 230V AC, 50-60 Hz
  • Moc: 260 W
  • Wydajność: 600 m3/h
Wymiary korpusu skrzyni (s x w x g): 97 x 35 x 41 cm


Pobierz ulotki informacyjne w formacie pdf:


Fotografie zadymiarki:


Zadymiarka podczas pracy:


Zobacz też model CASEFOG-2


Skontaktuj się z namiAlcoSystem Sp. z o.o.

 ul. Kraszewskiego 5
62-041 Puszczykowo
tel. +48 608 572 307
fax +48 61 6231556
NIP: 7831669850

Dyrektor handlowy
Piotr Paczkowski
tel. +48 608 572 307
e-mail:piotr@alcosystem.pl


Zobacz też model
CASEFOG-2